گوگل ادز چیست؟

یکی از بزرگترین دغدغه های هر کسب و کاری در فضای وب، بیش تر دیده شدن و به دست آوردن کاربران جدید می باشد.از همین رو صاحبان کسب و کار هزینه های مختلفی با اندازه های متفاوت را برای تبلیغات خود در فضای اینترنت انجام می دهند.
واضح و مبرهن است که هر کدام از این روش های تبلیغاتی، میزان اثربخشی متفاوتی را دارد و و هر کدام به تناسب جایگاه، میزان هزینه کرد و اعتبار و میزان بازدیدکننده، اثرات مختلفی را بر روی کسب و کار شما می گذارند.
از طرفی هر شبکه ای که تعداد بالایی کاربر را روزانه به خود جذب کرده است، راهکارهای مختلفی برای تبلیغات به هر کسب و کاری ارائه می نماید.
موتور جستوجوگر گوگل نیز از این قائده مستثنا نیست. این موتور جستوجوگر با توسعه پلتفرم گوگل ادز، سعی دارد تا با مدیریت تبلیغات هدفمند وب سایت کسب و کار شما را با مکانیزمی رقابتی به مخاطبان مد نظر شما و مرتبط با نیاز شما معرفی نموده و در عوض با استفاده از یک مدل مالی نسبتا پیچیده هزینه ای را بر مبنای بودجه شما از شما دریافت نماید.
تبلیغات در گوگل با نام (google ads) که پیشتر با نام (google adwords) فعالیت می نمود، راهکاری جامع است که علاوه بر نشان دادن لینک سایت شما در صفحات جست وجوی گوگل، تبلیغات نمایشی، بنری و.. را نیز در خود جای داده است.

متداول ترین نوع تبلیغ در گوگل

همانطور که اشاره شد، گوگل انواع مختلفی از تبلیغات مانند نمایشی، بنری و کلیدواژه ای را ارائه می نماید.
متداول ترین این تبلیغات، تبلیغات جستجوی کلید واژه است. در این مدل تبلیغات، شما کلید واژه های مربوط به سایت، کسب و کار، صنعت و یا محصولات خود را انتخاب می کنید و با ارائه آن به گوگل کمپین های خود را راه اندازی می نمایید.
درواقع با قراردادن یک کلمه کلیدی برای یک صفحه خاص، و پرداخت هزینه مربوطه، رتبه و جایگاه لینک خود و سایتتان را ارتقا می بخشید.
همچنین شما می توانید بازار هدف خود را مشخص کرده و جامعه ی هدف خود را دسته بندی نمایید تا با هزینه ای کمتر به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

مدل مالی و هزینه کرد چگونه است؟

گوگل تبلیغات خود را بر مبنای مزایده ای بین رقبا انجام می دهد. بدین نحو است که شما برای یک کلمه کلیدی به ازای هر کلیکی که بر روی لینک وب سایت شما اتفاق می افتد به گوگل مبلغی را پیشنهاد می دهید، گوگل از میان شما و رقبایتان با توجه به رقم پیشنهادی لینک ها را در صفحات مختلف و رتبه های متفاوت، رتبه بندی می نماید.
همچنین شما می توانید با اختصاص دادن بودجه روزانه مشخص، عملیات شارژ و مدیریت مالی خود را به طور کامل انجام داده و نگران پرداخت هزینه های غیر متعارف نباشید.

آنالیز رقبا و راه اندازی کمپین

با توجه به الگوریتم های تقریبا پیچیده گوگل و مدل مالی مربوط به آن، برای راه اندازی یک کمپین موفق در بستر تبلیغاتی گوگل، شما نیاز دارید تا یک تیم حرفه ای و کارآزموده، رقبای شما را آنالیز کرده، کلید واژه مناسب با صرف کمترین هزینه ممکن را انتخاب کرده و کمپینی متناسب با اهداف و ظرفیت های شمارا طراحی و اجرا نماید.
همچنین با توجه به تحریم گوگل علیه ایران، ارائه خدمات کامل و به موقع در رابطه با تبلیغات در گوگل و همچنین پرداخت هزینه ها معمولا برای شرکت ها ایجاد مشکلات جدی می نماید و صاحب کسب و کار را دچار زیان و خسارات زیاد می نماید.

تفاوت سئو و تبلیغات در گوگل در چیست؟

درواقع سئو به فرایند بهینه سازی رتبه سایت در موتور های جستوجو گفته می شود.این فرایند با تکیه بر بهینه سازی کد های سایت و همچنین بارگذاری مطالب خواندنی، کاربر پسند و مواردی که برای موتورهای جست و جو مانند گوگل حائز اهمیت است، عمل می نماید.
سئو یک فرایند زمانبر و هزینه بر است که در آن هیچ تضمینی جهت رتبه بالا در سایت وجود ندارد. البته با توجه به پایدار بودن با توجه به شرایط می تواند مفید باشد اما خدمات تبلیغات در گوگل کاملا تضمین شده بوده و شما دقیقا با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنید کاربر مربوطه را وارد سایت خود کرده و او را با کسب و کار خود آشنا می سازید.
به همین دلیل عموم کسب و کارها در جهان به جای هزینه کرد بالا در سئو به خصوص در ابتدای راه اندازی سایت و یا کسب و کار از خدمات تبلیغات در گوگل بهره می گیرند.

خدمات تبلیغات در گوگل با ویدیا

شرکت ویدیا با فراهم آوری و بهره جویی از بستر های بین المللی خود توانسته تا با انجام تحقیقات فراوان و مذاکرات بین المللی پیچیده، خدمت تبلیغات در گوگل را برای مشتریان خود و همچنین تمام متقاضیانی که قصد انجام این مدل تبلیغات را دارند را در ایران ارائه نماید.
همچنین ویدیا با استفاده از تیمی متخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ، خود به عنوان طراح کمپین های تخصصی و هدفمند تمامی فرایند های مربوطه را مدیریت کرده و تبلیغات شما را در گوگل نمایش می دهد.
ویدیا با استفاده از یک تیم مشاوره حرفه ای، ابتدا با ایجاد بستر های مناسب مشورتی طی جلسات آنلاین و یا حضوری، به صاحب کسب و کار مربوطه مشاوره داده و تمامی زمینه ها را برای ایجاد شرایطی ایده آل فراهم می نماید.
درواقع ویدیا به عنوان متخصص این حوزه با دراختیار داشتن تجربیات داخلی و بین المللی در صنایع مختلف، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
گفتنی است ویدیا با به کارگیری ابزار های مختلف، گزارشات کاربردی را نیز در طول اجرای فرایند در اختیار مشتریان قرار می دهد تا آنها بتوانند با دقیق ترین اطلاعات ممکن، بهترین تصمیمات را برای بهبود و توسعه کسب و کار خود اتخاذ نمایند.

مزایای استفاده از گوگل ادز با ویدیا

هدف گذاری دقیق
کنترل بودجه
آزمایش A/B
گزارش‌دهی دقیق
هدفگذاری مخاطب
پشتیبانی مستمر
مشاوره رایگان
پرداخت ها به ریال ایران
دریافت گزارشات به روز

درخواست مشاوره

مشاوران حرفه‌ای ویدیا در کنار شما هستند تا به شما در ساخت سایت برای کسب و کارتان کمک کنند. فقط کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.