نحوه محاسبه سئو و بهینه سازی سایت

سئو به روش هایی گفته می­شود که بازدید سایت شما در گوگل از طریق آنها افزایش می­یابد و در نتیجه افرادی که به دنبال خرید محصولات شما هستند، به سمت سایت شما هدایت می­شوند. سئو  را می­توان به صورت سرمایه گذاری در نظر گرفت، سئو در بیان تمام روش­های بازاریابی اینترنتی بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد.

هنری فورد در مورد اهمیت تبلیغات می گوید : توقف تبلیغات برای صرفه جویی در هزینه ها مانند متوقف کردن ساعت برای صرفه جویی در وقت است. تیم ویدیا با تحلیل حوزه ی کاری شما و ارائه استراتژی مناسب و در نظر گرفتن تمام پارامترها قدم به قدم شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد. این قدم ها شامل موارد زیر خواهد بود.

  • تحلیل سایت و به دست آوردن مشکلات

  • بدست آوردن کلمات کلیدی مرتبط

  • بهبود محتوای سایت

  • تولید محتوای مناسب

  • تحلیل رفتار کاربر و افزایش نرخ تبدیل

  • بالا بردن اعتبار سایت

  • انطباق وضعیت سایت با الگوریتم های جدید گوگل

قیمت سئو سایت

یکی از مهمترین سوالاتی که صاحبان کسب و کارهای آنلاین باید از خود بپرسند ، میزان هزینه ای است که باید برای سئو پرداخت کنند. قبل اینکه توضیحات بیشتری در مورد این موضوع بدهیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که سئو فرآیندی است که باعث می شود بازدید هدفمند سایت شما افزایش پیدا کند و در نتیجه باعث می شود فروش بیشتری داشته باشید، بنابراین هزینه کردن در زمینه سئو یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و با توجه به بازگشت سرمایه گذاری که برای سازمان ها دارد، عملا سئو هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری است.

در حالت کلی پرسش در مورد اینکه قیمت سئو و بهینه سازی سایت چقدر است، مانند این است که بپرسیم قیمت ماشین چقدر است؟ همانطور که هزینه ای که برای خرید یک ماشین می پردازید به مدل و کاربرد آن بستگی دارد. در مورد تعیین بودجه برای پروژه سئو کسب و کارتان نیز هزینه با توجه به نوع خدماتی که انجام می شود مشخص می شود. بنابراین برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ مناسبی بدهیم، باید شرایط انجام کار و وضعیت پروژه را بررسی کنیم.

یک استراتژی خوب سئو با ارزیابی مخاطبان هدف و نیازهای آنها شروع می شود. در مراحل بعد سئو مثل یک آهن ربا این مخاطبان را از میان انبوه مخاطبان جذب کسب و کار شما می کند.

قیمت سئو وب سایت به نحوه انجام خدمات توسط شرکت های سئو و همچنین هدف کسب و کار شما بستگی دارد. خدمات سئو روش های مختلفی دارد که شرکتهای فعال در این زمینه بر اساس آنها قیمت گذاری انجام می دهند. برخی از شرکتهای سئو، مبالغ هنگفتی بابت این خدمات دریافت می­کنند و در برابر آنها افرادی نیز پیدا می شوند که حاضرند با مبالغ پایین و وعده ی نتیجه گیری در کوتاه ترین زمان  سئوی سایت شما را بر عهده بگیرند. اغلب این افراد از روش های کلاه سیاه برای افزایش رتبه سایت استفاده می کنند. این روش ها ممکن است در کوتاه مدت باعث حصول نتیجه شود اما در دراز مدت رتبه ی سایت افت خواهد کرد و زیان های جبران ناپذیری به کسب و کار شما وارد خواهد کرد.

قیمت های سئو در ایران، بازه وسیعی را تشکیل می دهند، این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

عدم تعریف مناسب از خدمات سئو و عدم هدفگذاری مناسب: تعریف برخی از افراد و شرکتها از خدمات سئو، محدود به نصب یک پلاگین در اسکریپت های آماده  یا انجام یک سری تنظیمات اولیه است. به این معنا که کار سئو، یکبار برای همیشه انجام می­شود و هدف مشخصی هم از کاری که انجام شده در کوتاه مدت نمی­توان گرفت. اینگونه افراد به ظاهر هزینه کمی برای این کار دریافت می­کنند، اما در واقع هزینه دریافت شده توسط آنها گرچه در مقایسه با دیگران کمتر است اما به ازا این هزینه کار خاصی برای مشتری انجام نمی شود و به همین دلیل ارزشی هم ایجاد نخواهد شد.
قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی: برخی دیگر از مشتریان و شرکتهای سئو و بهینه سازی سایت، قیمت سئو را بر اساس کلمه کلیدی اعلام میکنند، بدون اینکه در نظر داشته باشند که سئو داخلی مشتری شامل چه شرایطی است و چه کارهایی باید بر روی آن انجام شود. به همین دلیل نحوه قیمت گذاری و همچنین هدفی که مشتری از کار دنبال می­کند به دلیل اینکه الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند و از طرف دیگر سئو، فعالیتی درازمدت و مداوم است اشتباه است و به همین خاطر در پایان کار هم مشتری و هم شخص یا شرکتی که کار سئو سایت را انجام داده است ناراضی خواهند بود.
سئو سیاه در برابر سئو سفید: در بسیاری از مواقع شخضی که کار سئو انجام می دهد، قرارداد را به صورت کوتاه مدت منعقد می کند و نتیجه را منوط به قرارگرفتن در صفحه اول گوگل در کلمه خاصی می کند. اینگونه قراردادها معمولا بر اساس روش های اسپم بنا شده اند و پس از کسب نتیجه شرکت سئو تعهدی نسبت به باقی ماندن سایت در گوگل نخواهد داشت و در صورتی که سایت مشتری اسپم شود پاسخگو نخواهد بود.
سئو سایت بر اساس پکیج : ویدیا اولین شرکت در ایران است که خدمات سئو خود را بر اساس پکیج های سئو به مشتریان ارائه داد. دلایل مختلفی برای دریافت خدمات سئو از طریق پکیج وجود دارد که به طور خلاصه برخی از آنها عبارتند از: دید درازمدت به همکاری با شرکت سئو، افزایش ورودی گوگل به نسبت سایر روش ها، فعالیت بر اساس اصول سئو سفید و مورد تایید گوگل، تاثیر پذیری کمتر نسبت به تغییرات ناگهانی رتبه های گوگل و...

در نظر داشته باشید که سئو یک سرمایه گذاری است و مانند هر سرمایه گذاری دیگری باید با مطالعه انجام شود تا به سود دهی برسد. تیم سئو ویدیا ابتدا سایت و حوزه ی کاری شما را بررسی می کند و سپس بر اساس نیاز شما تعرفه سئو سایت را  اعلام خواهد کرد.

قیمت سئو سایت توسط ویدیا چگونه محاسبه می شود؟

معمولا در تعیین هزینه بهینه سازی وب سایت موارد زیر را مد نظر قرار می گیرد:

میزان رقابت در حوزه ی کاری شما:

میزان رقابت یکی از مهمترین عوامل در تعیین هزینه سئو است. اگر در حوزه ای تخصصی کار می کنید که تنها اقشار خاصی مخاطب شما هستند لازم نیست مانند کسب و کارهایی که مخاطبان گسترده تری دارند هزینه کنید. به عنوان مثال سایتی که به آموزش نرم افزارهای رشته ی مهندسی شیمی می پردازد لازم نیست مانند یک سایت گردشگری که مخاطب آن عموم جامعه می باشد هزینه کند. در واقع مخاطب قیمت سئو سایت را تعیین می کند. هرچه بازار هدف گسترده تر باشد هزینه بیشتر است. در نظر داشته باشید که رقابت در دنیای اینترنت، ممکن است با خارج از آن متفاوت باشد و از طرف دیگر، رقابت سئو شامل دو پارامتر تعداد رقبا و قدرت رقبا خواهد بود که توسط تیم سئو مورد بررسی قرار می گیرد.

تعداد کلمات کلیدی مرتبط به زمینه کاری در صفحه اول گوگل

انتخاب درست کلمات کلیدی اولین و مهم ترین قدم یک پروژه ی سئو است. تیم سئو ویدیا با بررسی بازار هدف کسب و کار شما بهترین کلمات کلیدی را برای شما انتخاب خواهد کرد. این انتخاب به گونه ای خواهد بود که نه تنها بازدید سایت را افزایش می دهد بلکه این بازدید کننده را به مشتری نیز تبدیل می کند. هرچه تعداد این کلمات بیشتر باشد میزان بازدید و در نتیجه فروش شما بیشتر خواهد بود. تعداد کلمات کلیدی مورد نیاز به گستردگی کسب و کار شما بستگی دارد.

نیاز یا عدم نیاز سایت شما به اصلاح ساختار برنامه نویسی

ساختار درست به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع سایت را بهتر درک کنند و در نتیجه رتبه ی بالاتری برای سایت شما در نظر بگیرند. ما در ابتدا ساختار سایت شما را بررسی می کنیم و پیشنهادهای لازم برای بهبود آن را ارائه خواهیم کرد.

آنالیز و بهینه سازی محتوا

این روزها تنها نوشتن مطلب و پر کردن صفحه از کلمات کلیدی تضمینی برای رتبه گرفتن نیست. محتوای سایت باید جذاب بوده و مخاطب را مجذوب خود کند. در واقع این روزها رفتار کاربر در سایت و زمان حضور او نقش تعیین کننده ای در تعیین جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو دارد. ما با تهیه یک استراتژی جامع برای تولید محتوا به شما در این امر کمک خواهیم کرد.

برای تعیین هزینه دقیق خدمات سئو توسط ویدیا، کارشناسان ما باید سایت شما و زمینه کاری که دارید را بررسی کنند و بر اساس آن بهترین پیشنهاد را جهت کسب نتیجه مناسب به شما پیشنهاد دهند.

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم های محرمانه ای که دارند سایت های اینترنتی را رتبه بندی می کنند. ابن الگوریتم ها بر اساس اصول خاصی طراحی شده اند. یک سئو کار سعی می کند طبق این اصول جایگاه یک سایت در موتورهای جستجو را ارتقاء دهد. تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه به تکنیک مورد استفاده در به کارگیری این اصول مربوط می شود.

سئو کلاه سیاه به روش هایی برای افزایش رتبه سایت گفته می شود که بر خلاف قوانین و دستورالعمل های موتورهای جستجو می باشد. تمام تمرکز این روش روی موتورهای جستجو است و کاربر در آن جایگاهی ندارد. برخلاف سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید طبق قوانین و دستور العمل های موتورهای جستجو عمل می کند. در این روش بیشتر تمرکز روی مخاطب است و محتوا هم برای کاربر تولید می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله سئو کلاه سیاه چیست را مطالعه نمایید.

در نقطه مقابل سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید قرار دارد که بر اساس راهنمای گوگل و استانداردهایی است که گوگل معرفی کرده است، فعالیت در زمینه سئو کلاه سفید باعث می شود که روند بهبود سایت شما در گوگل روندی درازمدت و دائمی باشد و در درازمدت برند سایت شما در زمینه کاری خود و همچنین ارزش سایت شما نزد گوگل بهبود پیدا کند، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب مربوط به سئو کلاه سفید را مطالعه نمایید. همچنین روش های سئو کلاه خاکستری روش هایی است که به صورت میانی بین روش های سیاه و سفید انجام می شود.

جدول زیر به مقایسه این دو روش پرداخته است:

نوع فعالیت سئو

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید

وضعیت

برخلاف قوانین موتورهای جستجو

طبق قوانین موتورهای جستجو

نتیجه

حذف از نتایج یا پنالتی شدن سایت و افت رتبه شدید

نتیجه پایدار

تکنیک

لینک و متن مخفی ، مزرعه لینک ، تکرار بیش از حد کلمه کلیدی ، لینک سازی از طریق کامنت،

طراحی مجدد سایت ، آنالیز و تحقیق درباره کلمات کلیدی ، بهبود محتوا

چرا بهتر است خدمات سئو خود را به صورت پکیج به ویدیا سفارش دهید؟

همانطور که ذکر شد الگوریتم های گوگل در طول زمان بسیار پیشرفته شده اند و مانند گذشته نمی توان تضمینی برای گرفتن رتبه در یک کلمه خاص داد و این کار بر خلاف راهنمای گوگل است. در واقع یکی ار تفاوت های مهم سئو جدید و قدیم نیز همین موضوع است. ما تضمین می کنیم که در مجموعه ای از کلمات کلیدی شما را در صفحه ی اول گوگل قرار دهیم، همواره کلمات کلیدی جدید در زمینه کاری شما استخراج می کنیم و در نتیجه بازدید هدفمند سایت شما را افزایش دهیم.

در حال حاضر خدمات سئو ویدیا شامل پکیج های مختلف است، مهمترین نکته در انتخاب این پکیج ها نوع کسب و کار و نیاز مخاطب شما است. شما می توانید بر اساس رقابتی که در حوزه ی کاری شما وجود دارد و نوع مخاطبان خود یکی از این پکیج ها را انتخاب کنید. کارشناسان ما با بررسی نیازهای شما، بهترین پکیج کاری را به شما پیشنهاد خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های سئو ویدیا با ما در تماس باشید.

ویدیا

ویدیا در کنار تمامی خدمات و امکاناتی که در حوزه وب به مشتریان خود می دهد همواره در تلاش است تا کاربران تنها به توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی و الکترونیکی بپردازند و نگرانی دیگری نداشته باشند.

logo-samandehi
آدرس: تهران ، خیابان مطهری ، خیابان میرزای شیرازی ، کوچه منصور ، پلاک ۵ ، طبقه ۵
تلفن: ۰۲۱۹۱۳۲۶۴۷۰ - ۰۲۱۸۸۱۰۹۰۵۴

آدرس: تفلیس ،واکه،خیابان تاماراشویلی،خیابان اسوانیتزه،پلاک۴
تلفن: ۹۱ ۱۷ ۴۳ ۵۵۷ (۹۵۵+)
آدرس: شارجه، خیابان التعاون، ساختمان دانا، پلاک ۱۲۰۴۴
تلفن: ۵۶۲۴۱۳۹۹۸ (۹۷۱+)

آدرس: مسقط، بوشر، خیابان المها، ساختمان ۵۰، طبقه ۴، دفتر ۴۰۶
تلفن: ۲۴۴۷۳۲۶۵ (۹۶۸+)
TOP