مشاوره در برندینگ

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کار برد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد . مشاوره برندینگ قادر است تا با توانایی متخصص خود ، برندینگ را به مرحله ی اجرا و موفقیت در مرحله ی نهایی تدوین کند.

شاید شما هم داستان های جالب بسیاری از برند های مشهور جهان را شنیده و به خاطر سپرده باشید، این داستان های جذاب توسط مشاوران برندینگ طراحی میشود و سعی میکنند تا با بهترین روش برندینگ انتظارات مشتریان شان را برآورده کنند و از مهمترین اهداف مشاوره برندینگ در این عرصه ایجاد تمایز است. تمایز به معنای آنکه مشتریان این محصول پس از فعالیت برندینگ شما بتوانند برندتان را به ذهن بسپارید و متوجه تفاوت آن با دیگر برند ها شوند.
درست است که برند شما مسلما نشان دهنده هویت شما نیز میباشد اما مشاوره برندینگ بیان میکند که مهم ترین چیز آن است که پس از استراتژی های شما ، باید دید که مخاطبانتان چه تعریفی از شما در ذهن دارند و در برخی موارد نیز برعکس می باشد باید دید که شما مخاطبانتان را چگونه تعریف میکنید. برای اینکه بخواهیم به تعریف درستی از مشاوره برندینگ دست پیدا کنیم بهتر است در ابتدا در توضیح کلمه برندینگ و یا همان استراتژی برندسازی تامل کنیم و درست جامع و کامل نسبت به محتوا بدست آوریم.

به مجموعه ی فعالیت هایی که مدیریت یک سازمان و یا یک شرکت با هدف افزایش آگاهی مردم از برند صورت پذیردو یا تقویت جایگاه برند در عرصه ی تجاری و بازرگانی رخ می دهد، برندینگ می گویند.سالها پیش، انجمن بازاریابی آمریکا، برند را به این صورت تعریف کرد که: برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.با جستجو در اینترنت نیز به تعاریف مختلفی خواهیم رسید.

-مثلا در دانشنامه ویکی پدیا برند یا برندینگ به شرح زیر تعریف شده است:  مارک، برند یا نمانام، یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد. برند همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن یا هرگونه ارتباطی با آن به صورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند. برند شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم وافراد از یک نام است. اما ! من به شما می گویم همه ی اینها درست است ولی باید چشم ها را شُست  . بیایید یکبار با هم روراست باشیم. همه ی این تعاریف برای سالهای قبل از ۲۰۰۰ است و طبق قانون مور هر ۱۸ ماه تکنولوژی یک پارادایم شیف راتجربه می کند! و طی سالهای اخیر این ۱۸ ماه تقریباً به هشت ماه رسیده! قاعدتاً تمام این تعاریف هم باید تغییر کند. ما همچنان درگیر بازاریابی به طریق دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی هستیم! مگه میشه با تکنولوژی امروزی که همه ی ما درگیرش هستیم ، به طریق عصر حجر بیزینس کرد؟!  باز هم اما! قبل از اینکه تعریف امروزی از برند بدیم بهتر بدونیم چرا باید برندینگ کنیم؟

به منظور ارتباط با کارشناسان با ما تماس بگیرید :                               ۰۲۱۹۱۳۲۶۴۷۰

سوالات متداول

خیر، متأسفانه تعابیر اشتباه در حوزه مارکتینگ، در بین عموم و حتی صاحبین کسب و کار رایج شده است که یکی از آنها استفاده از کلمه تبلیغات به جای برندینگ و بالعکس است. در حوزه بازاریابی، این دو کلمه با هم تفاوت های بنیادینی دارند هر چند که بی ارتباط با یکدیگر نیستند. برندینگ به طور خلاصه به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که تلاش دارد تا مفهوم خاصی را در ذهن مخاطبین از آن کسب و کار ایجاد نماید، حال آنکه تبلیغات یک ابزار جهت انجام امور مختلف بازاریابی است. به زبان ساده اینکه درست است تبلیغات میتواند تقش موثری در ایجاد یک برند داشته باشد و بتوانید جهت ایجاد آن مفهوم مورد نظر در ذهن مشتری کمک کند، اما مقوله های دیگری نیز وجود دارند که برای ساخت یک برند مورد نیاز میباشند.
بله، ویدیا، با اتکا به سال ها تجربه خود در حوزه های مختلف و همچنین دانش آکادمیک در حوزه کسب و کار، میتواند به سرمایه گذاران و صاحبین ایده کمک کند تا جهت راه اندازی کسب و کار خود اقدام نمایند. میتوان مراحل راه اندازی یک کسب و کار را به دو بخش اصلی تقسیم کرد.
بخش اول، شامل اقداماتیست که فارغ از اینکه چه نوع کسب و کاری میخواهید راه اندازی کنید، باید انجام دهید.
 در بخش دوم، اقداماتی که مخصوص کسب و کار انتخابی شماست بایستی انجام گیرد.
ویدیا، به دلیل سابقه طولانی در راه اندازی انواع کسب و کارها، بخش اول که معمولا بخشی است که بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان دانش کافی نسبت به آن ندارند را، در بهینه ترین حالت و کمترین زمان انجام میدهد.
ویدیا در خصوص بخش دوم، که معمولا صاحبین ایده در آن بخش، از دانش فنی مناسبی برخوردارند، سعی خواهد کرد تا حوزه فنی را در قالب یک کسب و کار باز طراحی کند.اگر صاحب ایده ای هستید و دوست دارید از یک مشاوره حرفه ای برخوردار شوید میتوانید از طریق فرم در صفحه تماس با ما، اقدام فرمایید.
فعالیت اصلی ویدیا، ارائه مشاوره در حوزه کسب و کار و برندینگ است. اما با توجه به درخواست های بسیار زیاد، و البته وجود دانش فنی لازم در مجموعه، برای اجرای مقوله های برندینگ به خصوص در حوزه تولید محتوی، تیم های اجرایی لازم را گرداوری کرده ایم.
برخی از خدمات ویدیا در حوزه تولید محتوی عبارتست از:
انتخاب نام و شعار برای کسب و کار
طراحی لوگو، لوگو گرافی
تهیه سناریو جهت تولید محتوی هدفمند و یا کمپین های تبلیغاتی
فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای
تهیه و تدوین انواع کلیپ های ویدیویی و انیمیشنی
طراحی انواع بنر و پوسترهای مورد نیاز
طراحی وب سایت و انجام فعالیت های سئو
مدیریت و تولید محتوی برای شبکه های اجتماعی
برای دریافت مشاوره از ویدیا کافی است با استفاده از یکی از روشهای زیر با ما در تماس باشد.
تماس تلفنی
تماس ویدیویی
چت واتس اپ یا تلگرام
ارسال پیام از طریق فرم تماس
جلسه حضوری
تمامی اطلاعات تماس در صفحه تماس با ما موجود میباشد.
برخی اوقات این مسأله پیش می آید که صاحب کسب و کار میگوید من هر کاری که میدانستم انجام دادم اما نمیدانم مشکل از کجاست که به اهداف مورد نظرم نمیتوانم دسترسی پیدا کنم و در نتیجه مستأسل میشود.
ویدیا با بررسی سازمان مورد نظر از جنبه های مختلف میتواند مسأئل چالش آفرین را تشخیص و در جهت رفع موانع آن پیشنهاداتی ارائه نماید. بدیهی است در این راستا میزان همکاری و در اختیار گذاردن اطلاعات از سوی صاحب کسب و کار اهمیت فراوانی دارد.
جلسه اول مشاوره که جهت آشنایی طرفین است و موضوع اصلی در آن مطرح میشود کاملا رایگان است. جهت ادامه جلسات با توجه به نوع مشکل و درخواست مدنظر هزینه ها محاسبه و اعلام خواهد شد.
بله، یکی از خدمات ویدیا، طراحی و انجام تحقیقات بازاریابی است. بر اساس نیاز کسب و کار، استفاده از ابزارهای مختلف مانند نظرسنجی، مصاحبه، تهیه گروه های فوکوس و مواردی از این دست امکانپذیر میباشد.
معمولا تحقیقات بازاریابی، در صورتیکه درست اجرا شوند، میتوانند رسیدن به یک استراتژی مناسب را بسیار آسان کنند. تحقیقات بازاریابی میتوانند در حوزه های مختلفی باشند، اما اغلب کسب و کارها، تحقیقات بازاریابی را برای دو منظور انجام میدهند.
- شناخت نیازهای مشتریان و نظراتشان نسبت به محصول و یا خدمات.
- شناخت نظرات مشتریان نسبت به ابعاد مختلف کسب و کار در مقایسه با رقبا
مسلما شناخت رقبا میتواند بسیار در چیدمان استراتژی های کسب و کار موثر باشد و لذا تحقیقات بازاریابی در این خصوص به شدت به صاحبین کسب و کار به خصوص آنهایی که قصد ساخت برند خود را دارند، توصیه میشود.

درخواست مشاوره

ویدیا

ویدیا در کنار تمامی خدمات و امکاناتی که در حوزه وب به مشتریان خود می دهد همواره در تلاش است تا کاربران تنها به توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی و الکترونیکی بپردازند و نگرانی دیگری نداشته باشند.

logo-samandehi
آدرس: تهران ، خیابان مطهری ، خیابان میرزای شیرازی ، کوچه منصور ، پلاک ۵ ، طبقه ۵
تلفن: ۰۲۱۹۱۳۲۶۴۷۰ - ۰۲۱۸۸۱۰۹۰۵۴

آدرس: تفلیس ،واکه،خیابان تاماراشویلی،خیابان اسوانیتزه،پلاک۴
تلفن: ۹۱ ۱۷ ۴۳ ۵۵۷ (۹۵۵+)
آدرس: شارجه، خیابان التعاون، ساختمان دانا، پلاک ۱۲۰۴۴
تلفن: ۵۶۲۴۱۳۹۹۸ (۹۷۱+)

آدرس: مسقط، بوشر، خیابان المها، ساختمان ۵۰، طبقه ۴، دفتر ۴۰۶
تلفن: ۲۴۴۷۳۲۶۵ (۹۶۸+)
TOP